Windows 10 Lite İndir TR Aralık 2020 Güncel

Windows 10 Lite İndir TR EN Eylül 2021 Güncel


Windows 10 Lite full, eşi benzeri görülmemiş bir sistemdir. Windows 10 Pro (21H1) 19043.1263 sürümü üzerine gereken tüm işlemler yapıldı. En hızlı windows 10 deneyimi için saçma sapan bileşenler sistemden tümüyle kazındı. Windows update silindi, windows mağazası ve xbox bileşenleri tümüyle silindi. Defender sistemden tamamen arındırıldı. Bu sayede gereksiz performans düşüklüğü asla yaşanmayacak. Tamamıyla performans canavarı windows 10 lite olmak için yapılmış bu sistemde aradığınız o hafiflik ve sadelik sizin olacak. Cortana seviyesi en aza indirildi. Legacy components ve direct play aktif edildi. Media player silindi. Duvar kağıtlarından ve sistem seslerinden tamamen arındırıldı. Telemetry yok edildi. Windows biyometrik servis silindi.

Tüm windows 10 uygulamaları sistem içerisinden çıkartıldı. Windows 10 Lite ile siz de o çok istediğiniz hızlı ve hafif windows 10 deneyimini yaşayacaksınız. Kullanıcı hesabı denetimi (UAC) devre dışıdır. Bitlocker sürücü şifrelemesi silindi. Disket desteği ve sürücüleri silindi. Microsoft edge kaldırıldı. İnternet Explorer 11 silindi! Bildirim merkezi kapatıldı ! Windows search arama kapatıldı. Windows başlangıç gecikmesi kapatıldı.

Bu windowsun amacı düşük donanımlara hitap etmektir. Bu yüzden büyük bir kırpma işlemi uygulandı. Kullanan arkadaşlar geri bildirim yaparsa çok mutlu olurum. Otomatik Aktivasyon İçermez. Sistemi çalacak arkadaşlar içerisine reklam gömdüm 😎


Önemli NOT!

  • İçerisine hiç bir program eklenmemiştir.
  • Software klasör desteği vardır. İçerisine katılımsız programları atıp windows kurulumu sonrası kurdurabilirsiniz.
  • Masaüstüne Gelen Araç İle Sistemi Aktive Edebilirsiniz.
  • İnternet Explorer yok ancak masaüstüne gelen klasörden tarayıcıları kurabilirsiniz. Tümü bana ait online installer çalışmalardır.

Windows 10 Lite KiNGHaZe Tarafından Sizler İçin Oluşturuldu.


————————————————————-

Boyut: 1,62 GB – 2,33 GB
Sıkıştırma: Zip / Şifresiz
Tarama: Webroot / Durum Temiz

————————————————————–


21H1

Lite Full İndir

(Alternatif)

Lite Full İndir

(Alternatif)

Lite Full İndir x86

Lite Full İndir x64

19043.1263


19H2

Lite Full İndir

(Alternatif)

Lite Full İndir

(Alternatif)

Lite Full İndir x86

Lite Full İndir x64

Build: 18363.1801

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Karanlığın en koyu olduğu an güneşin doğmaya en yakın olduğu zamandır...
    WhatBot Plus İndir – Full Türkçe – Otomatik CevapInkscape İndir – Full v1.1.1-2 32X64 Bit